Szürkehályog
A szürkehályogban a szemlencse a külső szemlélő számára is elhomályosodik, elszürkül, az érintett személy látása elmosott, ködös lesz, a fény- és sötétség adaptáció romlik. Az orvostudományban használt görög szó, a cataracta (vízesés) ugyancsak jellemzi a betegséget. Az elváltozás lassan, évek során alakul ki, leggyakrabban 60 év felettiek érintettek.

A szürkehályog okai
A lencsehomály kialakulása az esetek túlnyomó részében ismeretlen okokra vezethető vissza. Ezek alkotják az időskori szürkehályogot. A fiatalabb korban jelentkező szürkehályog kialakulását elősegítik: ionizálós sugárzás, UV-sugárzás, cukorbetegség, vitiligo, bizonyos gyógyszerek (cortison), szemsérülések, magzati korban elszenvedett rózsahimlő fertőzés.
A szürkehályog kezelése
A diagnózist szemész erősíti meg, szemvizsgálat után a szürke hályog súlyossági fokának és az előnyök/hátrányok mérlegelése után ajánlhatja a műtéti megoldást. A műtét mára már rutin beavatkozásnak számít, mely során az elhomályosodott szemlencsét műlencsére cserélik.
Kapcsolódó cikkek
A leírás a Budai Egészségközpont szemész szakorvosainak közreműködésével készült.
Forduljon szakembereinkhez!
A Budai Egészségközpontban öt helyszínen több mint 300 neves szakorvos magánrendelését keresheti fel mintegy 45 szakterületen. A személyre szabott ellátásról képzett, hosszú ideje együtt dolgozó szakembergárda gondoskodik. 23 év tapasztalatait és csaknem 450.000 ügyfelünk visszajelzéseit figyelembe véve folyamatosan azon dolgozunk, hogy a hozzánk fordulók számára igényeik és idejük tiszteletben tartásával a lehető leghatékonyabban szervezzük meg a gyógyító tevékenységet.
