A beavatkozás indikációi (a beavatkozás elvégzését indokló tényezők)
A méhnyakon észlelt ektópium (köznyelvben tévesen „méhszájseb” -ként nevezik), illetve a citológiai vizsgálat (méhnyakrákszűrés) során citopatológiailag igazolt rosszindulatú daganatainak kimetszése és szövettani meghatározásra minta nyerése.
.jpg)
A műtéti kezelés leírása
A méhnyak különböző elváltozásainak (méhszájrepedés, méhszájseb, kóros hámelváltozások stb.) egy része krónikus gyulladást tarthat fent, amely gyakran ismétlődő, folyásos panaszokban nyilvánul meg, más része a későbbiekben rosszindulatú daganat kifejlődésének alapjául szolgálhat. Az eljárás neve magyarul hurokkimetszés, vagy nevezik még LEETZ konizációnak is.
A kacskonizáció pontos szövettani diagnózist ad az eltávolított méhnyak részről akár méhszájrepedés, akár rosszindulatú folyamat gyanúja miatt végezzük. A nőgyógyászati szűrővizsgálat során észlelt kóros rákszűrés (citológiai) és/vagy méhszáj tükrözés (kolposzkópia) leletek esetén egyértelműen tisztázza, hogy az elváltozás jó- vagy rosszindulatú-e. Ennek megfelelően kóros méhszáj tükrözéses (kolposzkópos) lelet, kóros rákszűrés (citológiai) lelet, vagy mindkettő előfordulása esetén végezzük. A beavatkozás nemcsak diagnosztikus, hanem terápiás megoldást is jelenthet, fiatal nőknél a kezelés ezzel a műtéttel befejeződhet. Előrehaladott folyamatok esetén további beavatkozásra és műtétre van szükség. A műtétet akár terhesség alatt is elvégezhetjük. Terhesség mellett olykor ajánlatos a beavatkozással együtt méhszájzáró műtétet is végezni, ennek szükségessége minden esetben egyéni elbírálást igényel.
Ismerje meg filmünkből magánkórházi osztályunk betegbiztonságának legfőbb garanciáját, az intenzívterápiás osztályt és high-tech műtői környezetünket!
Tudjon meg mindent cikkünkből modern, organikusan fejlődő magánkórházi részlegünkről!

Érdeklődés esetén kérjük, küldjön levelet a magankorhaz@bhc.hu címre!