A csípőartroszkópia kíméletes és hatékony minimál invazív műtéti eljárás egyes csípőízületi problémák diagnosztizálására és kezelésére.

Mikor van szükség csípőartroszkópiára?
A fiatalkorban jelentkező csípőpanaszok hátterében gyakran korán elindult, kóros, anatómiai változások állnak, amelyek lehetnek egyetlen nagy sérülés (például sport- vagy táncsérülés), vagy sok ismétlődő mikrotrauma következményei is.
A csípőt alkotó csontok, porcos részek ütközéséből kialakuló kórképet csípőütközési szindrómának nevezzük. Ez a csontos felrakódások, csontkinövések miatt a mozgást beszűkítheti, továbbá jelentős fájdalmat okozhat sportoláskor, és később már a mindennapi életben is.
Amennyiben ezek konzervatív módszerekkel nem javulnak, akkor szükség lehet a csontos eltérések csípőartroszkópiás módszerrel történő korrekciójára.

Hogy történik a csípőartroszkópia?
Kis műtéti bemetszés révén egy kamerát juttatunk a széthúzott csípőízületbe, majd ott a diagnosztikus vizsgálat után az eltéréseket (szakadásokat, csontos felrakódásokat) egy speciális elektromos borotvával, csontcsiszolóval korrigáljuk.
Porcos ajakszakadás esetén – annak kiterjedésétől és szakadozottságától függően – horgonnyal azt visszavarrjuk, illetve, ha már nem menthető, akkor részlegesen eltávolítjuk. A csípőartroszkópia műtét során a combnyak és a vápaperemre került csontos felrakódásokat eltávolítjuk, majd végül a mozgáspróba ellenőrzése után zárjuk a sebet.

Ismerje meg filmünkből magánkórházi osztályunk betegbiztonságának legfőbb garanciáját, az intenzívterápiás osztályt és high-tech műtői környezetünket!
Tudjon meg mindent cikkünkből modern, organikusan fejlődő magánkórházi részlegünkről!

Érdeklődés esetén kérjük, küldjön levelet a magankorhaz@bhc.hu címre!