Milyen tünetei vannak az allergiának?
"Az allergia jelei - az orrfújás, köhögés és tüsszögés - nagyon hasonlóak lehetnek a megfázás tüneteihez. Így aki nem sejti magáról, hogy allergiás, azt hiheti csupán egy enyhe náthát szedett össze. Attól függően, hogy az allergiás reakció mely szervben történik, egyéb tünetek is jelentkezhetnek: például a légutak és a szem gyulladása, könnyezés, nehézlégzés, vagy a bőrön megjelenő kiütések és elváltozások" - mondta Dr. Szilágyi Katalin. Színezi a klinikai képet továbbá a szájpad-, és szemviszketés. Ezek a tünetek már okot adnak egy alaposabb kivizsgálásra, amelynek folyamán az allergia kimutatható a vérből, illetve kis mennyiségű allergén bőrbe juttatásával. Így lehetőségünk van rá, hogy a későbbiekben elkerüljük az olyan, allergiát okozó környezetet vagy anyagokat, amelyekre szervezetünk hasonló módon reagálna.
Megelőzhető-e az allergia?
A tudomány mai állása szerint az allergia nem megelőzhető és nem gyógyítható, viszont számos lehetőség van a tünetek kezelésére. A legelterjedtebb módszer a gyógyszeres kezelés, valamint segítséget nyújthat az orrspray vagy szemcseppek használata.
Megoldást nyújthat a fényterápia
Amennyiben valaki enyhébb allergiával küzd, és nem szeretné szervezetét hosszú távon gyógyszerekkel terhelni, vagy nem elégséges a gyógyszer hatása, egy speciális gyógymódot is alkalmazhat a tünetek kezelésére. A mellékhatás-, és fájdalommentes fényterápia - az ún. Rhinolight kezelés - helyileg hat a nyálkahártyán, hosszantartó védelmet nyújtva a kellemetlen panaszokkal szemben.
Az allergiás megbetegedések komplexitása miatt azonban célzott allergiavizsgálattal, és szakorvos segítségével dolgozhatjuk ki a leginkább hatásos és egyénre szabott gyógymódot.