Miért fontos az állapotfelmérés?
Kisebb gyerekeknél különösen nagy hangsúlyt kapnak a természetes mozgások, mint a kúszás, mászás, futás, csúszás, ugrás, járás, dobás, gurulás. A tornát - ugyanúgy, mint a felnőttek esetében - egy felmérés előzi meg. Ennek során a gyógytornász teljes körűen felméri a gyermek állapotát, majd ennek megfelelően összeállítja a helyes kezelési tervet.
A gyermekeket érintő gyakoribb megbetegedések:
Kiknél alkalmazhatunk aktív gyógytornát?
-
Egészséges babáknál prevenció végett
-
Olyan csecsemőknél, akiknél a nagymozgások során elmaradás észlelhető
-
Születés során megsérült gyerekeknél
-
Ortopédiai betegségek esetén
-
Reumatológiai betegségek esetén
-
Neurológiai betegségben szenvedő gyerekeknél
0-1 éves korú gyerekeknél a tornát csak lassan megszakításokkal lehet végezni, hiszen minden esetleges kellemetlenségre sírással reagálhatnak. Ilyenkor fontos, hogy a babát először megnyugtassuk, és csak azután folytassuk a gyakorlatsort. Ebben az életkorban a torna mellett jól alkalmazható az éneklés, csörgőzés, mivel a babák könnyebben tornáztathatóak, ha lekötik a figyelmüket. (Az anya jelenléte ajánlott.)
1-3 éves korban igen nehéz a gyerekekkel foglalkozni, hiszen a járás beindulását követően, folyamatosan mozgásban vannak, nehezen irányíthatóak. (Az anya jelenléte itt is ajánlott.)
3-6 éves korban a gyerekek már érettebb korban vannak, jobban megértik a feladatokat, és kevésbé igénylik a szülő jelenlétét. Az ilyen korú gyerekek képesek a tornát egészen pontosan kivitelezni. Rájuk is igaz azonban, hogy a játékos feladatok hatékonyabbá teszik a terápiát.
Amennyiben Önben már a legkisebb gyanú is felmerült gyermekének betegségével kapcsolatban, érdemes a lehető legkorábban felkeresni egy szakértőt, és kikérni a véleményét. Amennyiben szeretné gyermekét speciális tornánk segítségével fejleszteni, forduljon gyógytornászunkhoz bizalommal.